مصاحبه اختصاصی ولات نیوز با حاکم ممکان

حاکم ممکان متولد ۱۳۵۹ روستای بهیک بخش صومای برادوست ارومیه با مدرک کارشناسی ارشد علوم قضایی از جمله چهار کاندیدای راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ارومیه است،وی که در دور اول مستقل وارد کارزار انتخابات شد،با اعلام اینکه با مردم ائتلاف کرده است رای بالایی بدست آورد و پس

کد خبر : 1306
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲


حاکم ممکان

حاکم ممکان متولد ۱۳۵۹ روستای بهیک بخش صومای برادوست ارومیه با مدرک کارشناسی ارشد علوم قضایی از جمله چهار کاندیدای راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ارومیه است،وی که در دور اول مستقل وارد کارزار انتخابات شد،با اعلام اینکه با مردم ائتلاف کرده است رای بالایی بدست آورد و پس از اعلام نتایج درانتخابات هفت اسفند ۹۴ به عنوان نفر دوم و به دلیل به حد نصاب نرسیدن آرای اش به دور دوم آمد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی فرهنگی ولات نیوز : از آغاز ثبت نام داوطلبان در فرمانداری ارومیه جهت ثبت نام در دهمین دوره انتخابات مجلش شورا اسلامی تیم رسانه ای ولات نیوز  به عنوان رسانه ای آگاه ومردمی به صورت مستقل در کنار مردم و کاندیدا ها بوده است.

در گامی دیگر در دور دوم انتخابات با طرح مصاحبه ای که از پیش دغدغه های عامه مردم از طریق ارتباط با کانال رسمی ما در تلگرام مطرح و بهترین و فراگیر ترین شان انتخاب شد و به صورت یک پرسش وطور مشترک در اختیار دو چهره مردمی کرد های ارومیه به ترتیب حروف الفبا آقایان مجید دودکانلوی میلان و حاکم ممکان قرار گرفت،سعی در معرفی هر چه بیشتر این چهره ها ودیدگاه های شان به مردم عزیز کرده ایم.

متن مصاحبه اختصاصی ولات نیوز با حاکم ممکان:

۱) جناب آقای ممکان حوزه تخصص شما چیست و در صورت راهیابی به بهارستان به کدام کمیسیون خواهید رفت؟ عمده مسائل و مشکلات این کمیسیون در سطح شهرستان ارومیه و کشور چیست؟

-بنده به عنوان یک وکیل و حقوقدان فعلا در این جامعه خدمت گذار مردمم هستم،و همانطوری که همه مردم اطلاع دارند مجلس محل قانون گذاری است وبنده احساس کردم که جامعه ما واقعا به یک حقوق دان در مجلس نیاز مند است و وراد  انتخابات شدم و اگر با خواست خداوند و ارداه مردم به بهارستان برای خدمت گذاری راه یافتم چند کمیسیون خاص مورد علاقه و در تخصص بنده وجود دارد ،مانند کمیسیون برنامه و بودجه ، کمیسیون اصل نود وکمیسیون قضایی و حقوقی.

بنده معتقدم در کمیسیون برنامه وبودجه،تا به امروز بودجه ،آن طوری که شایسته شهرستان ارومیه وحتی استان آذربایجان غربی بوده است تخصیص داده نشده است،در کیمسیون اصل نود می خواهم به عنوان یک ناظرفعال بر مسائل ومشکلات جامعه وکشور خود بیشتر نظارت کنم ،و در کمیسیون قضایی و حقوقی که کمیسیونی فوق العاده تخصصی است و نواقص وشاید کاستی های حقوقی زیادی که تا به امروز در قوانین ما وجود داشته اند و ما تا به امروز با اساتید ودر فعالیت هایمان در گیر آن بوده ایم ، بتوانیم آن را سامان دهی کنیم.

۲)اگر حضور حداکثری مردم در پای صندوق آراء به انتخاب جنابعالی نیا نجامد تحلیل شما از نتیجه آراء چیست؟

– ما همیشه تابع و تسلیم اراده مردم هستیم و هدف بنده همیشه این بوده است که مردم حضوری پر شور در انتخابات داشته باشند، و آرزو دارم آنچه خیر وصلاح مردم و مملکت خواهد بود، صورت گیرد.

۳)در صورت راهیابی به بهارستان چه مکانیزمی برای نقد شدن وارتباط و پاسخگویی به مردم خوهید داشت؟

– هر نماینده ای یک دفتر خاص ارتباطات مردمی دارد،سعی می کنم در تمامی مناطق سطح شهرستان ارومیه دفتر ارتباطات مردمی داشته باشم، و سوای این موارد بنده کار گروه های خاصی دارم که از تمامی اقشار و طیف ها در آن حضور دارند و از مشاوره هایشان بهره خواهم گرفت،بنده اعتقاد دارم شخصی موفق است که مشاوران توانمندی در همه زمینه ها داشته باشد.

۴)در سوابق مدیریتی و کاری شما چه نمونه هایی از پیگیری عدالت اجتماعی، مبارزه با فساد وتبعیض وجود دارد؟

-واقعیت امر اگر از دوران تحصیل بگویم تا اکنون که در کسوت یک وکیل هستم،هیچ گاه در مقابل تبعیض و ناعدالتی سکوت نکرده ام و همواره حس عدالت خواهی در وجود من وجود داشته است ،علی الخصوص انتخاب رشته حقوق نیز بر همین اساس بوده است

۵)برنامه دقیق جنابعالی برای مبارزه عملی با تبعیض و فقر وفساد اقتصادی و مدیریتی چه درسطح شهرستان ارومیه واستان آذربایجان غربی وچه در سطح کشور چیست؟

-واقعیت امر این است ما باید سعی کنیم که شایسته سالاری به عرصه راه پیدا کند ،هروقت شایسته سالاری صورت گیرد مطمئننا مباحث قومیتی ،مذهبی و… به کنار خواهد رفت و در آن صورت شاهد این خواهیم بود که انسان های لایق و شایسته به قدرت ومنسب خواهند رسید و به دنبال آن پیشرفت و توسعه همراه خواهد بود.

۶) کدام یک از شعارهایی که جنابعالی در کارزار انتخاباتی خود مطرح می کنید در فرصت قبلی مدیریتی و کاری ای که در اختیار تان قرار گرفته است محقق شده است؟ واگر در فرصت سابق نتوانسته اید این شعار ها را عملی کنید چه تضمینی برای عملی کردن آن ها در آینده دارید؟

-شغل بنده یک شغل مدیریتی نیست بلکه خدماتی است،وتا به امروز سابقه مدیریتی آن چنانی در دست بنده نبوده است تا به توانیم خدمت گذاری خوب برای مردم باشیم،اما به خاطر اینکه بتوانم خدمتی به مردمم داشته باشم این شغل را انتخاب کردم وحداقل در کسوت وکالت نیز در حد توان خود سعی کرده ام هرچه از توانم برمی آید را برای خدمت به مردم انجام دهم،وانشالله با خواست خداوند و اعتماد مردم اگر فرصت خدمت گذاری در سطح وسیعتری برایم فراهم شد تمام سعی خود را برای خدمت به مردم به کار خواهم گرفت.

۷)چه برنامه ای برای احیای روستا ها و جلوگیری از مهاجرت به شهر ها دارید؟واین برنامه با نگاه بلند نیا مند چه تدابیری است؟

-مطمئننا اگر در مناطق روستایی ما زیر ساخت ها،امکانات و شرایط مناسب زندگی فراهم باشد ومعضل بیکاری هم رفع شود اطمینان دارم مردمان روستایی عزیز مان روستا ها را ترک نخواهند کرد،اما همین مردم وقتی متاسفانه محرومیت و کاستی ها را می بینند ولمس می کنند مجبور به مهاجرت می شوند،و ما باید با یه برنامه ریزی دقیق و مدون از این مهاجرت ها جلوگیری کنیم.

۸)جنابعالی می خواهید مردم تک رای بدهند یا دو رای؟ و اگر خرد جمعی بر انصراف شما به نفع دیگری اجماع فکری داشته باشند ،آیا حاضر به کناره گیری هستید؟

-وقتی بحث انتخابات را مطرح می کنیم یعنی حق انتخاب را به مردم می دهیم و همواره هم بنده از مردم درخواست کرده ام که حضوری پرشور در انتخابات داشته باشند،بنده باوری خاصی به مردم ما دارم ،مردم مان آگاه اند وهیچ وقت بنده این جسارت را نخواهم کرد به جای مردم تصمیم بگیرم،و در ادامه تصمیم مردم هر چه باشد برایم قابل احترام است .

۹)نظر جنابعالی در باره ائتلاف با برادر هم زبانتان آقای مجید میلان چیست، مشخصا نه ائتلافی بر روی کاغذ بلکه ائتلافی مردمی و به خاطر خواست اکثر مردم؟

-شما گفتید خواست مردم، در جواب می گویم خواست مردم هرچه باشد خواسته من است چراکه با مردم خود ائتلاف کرده ام ،ائتلاف اصلی بنده ائتلاف با مردم است.

۱۰)شنیده هایی مبنی بر ورود شما به حزب اعتدال و توسعه مطرح شد ،لطفا توضیح دهید؟

-جریانات سیاسی و احزاب هیچ گاه فضای بسته ای نبوده است،قرار نیست تعدادی خاص یا طفی خاص در یک جاجمع شوند وفقط آن ها عضو آن حزب باشند، همیشه درب این احزاب بر روی همفکرانش باز بوده است،هرفردی که متولد می شود مسلما عضو یا طرفدار جریان خاصی نبوده است وبه دنبال آن وقتی وارد جامعه می شود وبه بلوغ فکری وسیاسی می رسد حق دارد یک جریان همفکر با خود را برگزیند ،صراحتا اعلام می کنم هدف بنده همیشه خدمت به مردم بوده است و هرگاه احساس کنم جریانی سیاسی در راستای خدمت به مردم کار می کند حاضرم خود را به سوی آن جریان سوق دهم، چون هدف ما مردم است.

۱۱)نظر جنابعالی در مورد عملکرد نماینده های پیشین مجلس شورای اسلامی در ححوزه شهرستان ارومیه مشخصا دو نماینده کرد آقایان دکتر کریم فتاح پور و دکتر عابد فتاحی چیست؟

-ما نه دوره نماینده به بهارستان فرستاده ایم چه از برادران آذری و چه برادران کرد از تمامی این بزرگواران نهایت تقدیر و تشکر رادارم،و اینکه من نوعی این بزرگواران را ارزیابی کنم درست نیست چرا که باید در موقعیت و شرایط شان قرار گیریم تا بتوانیم ارزیابی دقیق و درست از عملکردشان داشته باشیم،اما خب همه این ها به انتخاب مردم بستگی دارد،مردم یک دوره اقای دکتر فتاح پور را انتخاب کردند و شاید الان هم از ایشان رضایت دارند و دو دوره هم اقای دکتر فتاحی را انتخاب کرند واین دوره هم ایشان را انتخاب نکردند،پس ماهمیشه تابع خواست واراده مردم هستیم، واز همین جاهم نهایت تقدیر وتشکر را از این برادرانم دارم چراکه میدانم به اندازه کافی فعالیت وخدمت کرده اند، وهر جا باشند برای شان موفقیت و سربلندی را از درگاه خداند آرزومندم.

۱۲)برنامه های شما برای حمایت از فرهنگ وادب کردی نظیر موسیقی ،تئاتر و جشنواره های مختلف در سطح شهرستان وشهر ارومیه چیست؟

-اگر به وظایف و اختیارات یک نماینده مردم نگاه کنیم می بینیم که باید در تمامی ابعاد خدمت کند،مطمئننا این مواردی را که مطرح کردید در برنامه های فرهنگی ما وجود دارند و واقعیت این است که این موارد در سطح شهرستان ارومیه هم دربین ما کرد ها و هم در بین برادران آذری کم رنگ است وباید بتوانیم این مهم را پر رنگ تر کنیم و فرهنگ تمامی اقوام را به همگان معرفی کنیم و حتی این نقطه ای برای جذب توریست خواهد بود.

۱۳)حرف آخر شما با مردم؟

-بار دیگر هم نهایت تقدیر وتشکر را از مردم دارم ،همیشه بنده گفته ام که ما منت دار مردم هستیم واگر تا به امروز من به این مرحله رسیده ام اولا لطف الهی بوده است وثانیا همت مردم ،مطمئننا سوای نتیجه مرحله دوم بنده همیشه قدر دان مردم خود خواهم بود وانشالله اگر در دوم توانستم رای اعتماد مردم را بگیرم در آن چهار سال با تمام توان و ظرفیت خود خدمت گذار تمام قشار از تمامی طیف و نژاد در سطح شهرستان ارومیه وحتی کشور خواهم بود.

ودرآخر از شما که در این عرصه مخلصانه فعالیت می کنید و موجب افتخار ما و مردم هستید تقدیر و تشکر می کنم.

 

از آقای حاکم ممکان بابت اختصاص دادن وقت خود در هیاهوی کار زار انتخاباتی به مصاحبه اختصاصی با رسانه ولات نیوز نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

 

انتهای پیام:// آزاد یوسفی راد

کدخبر:۰۰۳۸

 

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.