شما اینجا هستید
آذربایجان غربی » انگور سیاه سردشت صادر می شود.

فرماندار سردشت خبر داد: بسترسازی برای صادرات انگور سیاه سردشت

 

به گزارش ولات نیوز ؛فرماندار سردشت در جشنواره انگور سیاه سردشت (رشه) اظهار داشت: موضوع آب یکی از مسائل بسیار حیاتی جوامع کنونی است و با کمال نگرانی باید گفت که در رفتار فردی خودمان دشمنان آب‌وخاکمان هستیم و این یک خطر جدی است.

 

نژاد جهانی گفت: همه توقعاتی که مردم از دولت دارند بجا است و ما آن را به جان می‌خریم اما ما نیز از مردم توقع داریم که برای توسعه کشور همراه دولت باشند.

 

فرماندار سردشت با تأکید بر این نکته که در راستای حمایت از محصولاتی همچون انگور باید برنامه‌ریزی بزرگتری داشته باشیم افزود: اتمام سد بزرگ سردشت ۷۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان را زیرپوشش قرار می‌دهد اما باید در مصرف آب کشاورزی صرفه‌جویی کرده و با استفاده از روش‌های نوین آبیاری مزارع خود را سیراب کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه در تمامی زمینه‌ها باید نیازهای منطقه در اولویت قرار بگیرد و فرهنگ حمایت از منطقه در وجود تک‌تک افراد رنگ بیشتری به خود بگیرد گفت: رفتارهای شخصی و فردی را باید در کنار مطالبات و توقعات خود بهبود بخشیم.

 

جهانی با یادآوری لزوم صادرات محصولات کشاورزی تصریح کرد: نه تنها مخالف اقتصاد مرزی نیستیم بلکه آن را در کنار گردشگری و کشاورزی در راستای توسعه منطقه مهم ارزیابی می‌کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: تولیدات کشاورزی آذربایجان غربی قابلیت صادرات از مرز سردشت را دارند و دیگر نیاز نیست برای صادرات آن به سایر مرزهای کشور رجوع شود و این خود یک فرصت برای سرمایه‌گذاران و تجار منطقه به شمار می‌آید تا برای توسعه استان گام بردارند.

 

کدخبر: ۰۰۹۲۱

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی ولات نیوز | اخبار فوری و معتبر آذربایجان غربی با محوریت شهرستان ارومیه