شما اینجا هستید
ارومیه » رشته پزان،آینی تاریخی وبومی که به دست فراموشی سپرده می شود.

Picture 13991

به گزارش ولات نیوز :شاید بسیاری از جوانان امروزی حتی اسمش را هم نشنیده باشند،اما یاد وخاطره این آیین کهن هنوز هم لبخند وحس شیرین یاد آوری آن روز ها را بر خاطر پدر ومادرشان تداعی می کند.

در روزگاری نه چندان دور عشایر وروستاییان خود تولید کنندگان اکثر مایحتاج زندگی خود بودند و وبه جرئت می توان گفت هیچ وابستگی به بازار های شهری نداشتند، اما امروزه شاید خود بزرگترین مصرف کنندگان کالاهای کارخانجاتی هستند.

برای یاد آوری ومرور این رسم ورسومات بنده آزاد یوسفی راد به گشت وگذاری در بخش نوارمرزی  سیلوانا پرداختم ودر روستای زیبای راژان، یافتم خانواده ای را که هنوز پاسدار این گونه  آیین های کهن بودند،و تولید رشته باکیفیت ومحلی را بر تولیدات کارخانجاتی ترجیح می دادند،در این بین  خود شاهد تعاون وهمکاری زن های فامیل بودم که به نوبت هر روز برای یک خانواده ،دست به دست هم این آیین را برگزار می کردند.

برای تولید این رشته ابتدا خمیر آن آماده می شود وسپس با وردنه پهن شده وبا مهارتی خاص برش داده میشود،وسپس آن را در هوای آزاد خشک می کنند،ودر مرحله آخر آن را بوداده میکنند.

از این رشته در غذاهای محلی زیادی استفاده می شود.

رسم ورسومات تاریخی و بومی مان نماد های هویتی ما را شکل می دهند وفراموش کردن آن ها تهدیدی تلخ بر فراموشی هویت وفرهنگ غنی مان است.امیدوارم در گردش سریع زمان هیچ گاه خودمان را گم نکنیم.

انتهای پیام// آزاد یوسفی راد

 

رشته پزان

 

رشته پزان

رشته پزان

کد خبر:۰۰۰۴

  1. mahsa

    چه جالب هست ،فکر نمیکردم اینطوری درست میکنن ،آیا این یک رسم هست ؟یا فقط برای تامین خوراک ؟

    • admin

      سلام ،نمیشه گفت که رسم هست ،اما به صورت یک کار گروهی است که ضمن تامین این رشته برای مایحتاج زندگی وخوراک به یک آیین شبیه است

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی ولات نیوز | اخبار فوری و معتبر آذربایجان غربی با محوریت شهرستان ارومیه